RCS-1181-000
| Operating Frequency | 31.25 kHz |
| Housing size [mm] | M18 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Chrome-plated brass |
| Temperature range | -25...+80°C |
| Mounting | Non-embeddable |
| Interface | RFID x RFID |
| Product series | Others/Specials |
RFID RFID 3125-kHz-Others-Specials-Basic RCS-1181-000
31.25 kHz Others/Specials Basic
SKU: RCS-1181-000
Regular price
From CHF 90.00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
RCS-1181-000
| Operating Frequency | 31.25 kHz |
| Housing size [mm] | M18 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Chrome-plated brass |
| Temperature range | -25...+80°C |
| Mounting | Non-embeddable |
| Interface | RFID x RFID |
| Product series | Others/Specials |
RFID RFID 3125-kHz-Others-Specials-Basic RCS-1181-000