V08-31PD-050-UYN
| Cable material | PUR |
| Socket | M8 |
| Supply voltage | 30 |
| Number of outputs | 10 |
| LED | LED |
| Connection | PUR, 5 m, 3 wire |
| Number of pins | 3 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | PA TPU UL 94HB |
| Cable length | 5 m |
| Cable color | grey |
| Temperature range | -20...+60°C |
| Wire cross-section | 10 x 0.34 mm2 + 2x 0.75 mm2 |
| Product Range | Distribution boxes |
Connectivity Accessories Distribution-boxes-M8-SOCKET-3-poles-10-034-mm2-2x-075-mm2-LED V08-31PD-050-UYN
Distribution boxes M8 SOCKET 3 poles 10 x 0.34 mm2 + 2x 0.75 mm2 LED
SKU: V08-31PD-050-UYN
Contrinex Connectivity Accessories Distribution-boxes-M8-SOCKET-3-poles-10-034-mm2-2x-075-mm2-LED V08-31PD-050-UYN
Regular price
CHF 138.00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
V08-31PD-050-UYN
| Cable material | PUR |
| Socket | M8 |
| Supply voltage | 30 |
| Number of outputs | 10 |
| LED | LED |
| Connection | PUR, 5 m, 3 wire |
| Number of pins | 3 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | PA TPU UL 94HB |
| Cable length | 5 m |
| Cable color | grey |
| Temperature range | -20...+60°C |
| Wire cross-section | 10 x 0.34 mm2 + 2x 0.75 mm2 |
| Product Range | Distribution boxes |
Connectivity Accessories Distribution-boxes-M8-SOCKET-3-poles-10-034-mm2-2x-075-mm2-LED V08-31PD-050-UYN