IAWE-M12MP-NMS-A2
| Operating range | 0...6 mm |
| Switching frequency max. | 125 Hz |
| Supply voltage | 18...32 |
| Polarity | PNP/Analog |
| Output | IO-Link + Voltage |
| Repeatability | < 0.004 mm |
| Connection | M12 4-pin |
| Housing size [mm] | M12 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Chrome-plated brass |
| Resolution | 2 µm |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 60 |
| Mounting | Quasi-embeddable |
| Interface | IO-Link |
| Sensing range max. | 0...6.6 mm |
Inductives Smart Sensor AMS-Smart-06-mm IAWE-M12MP-NMS-A2
AMS Smart 0...6 mm
SKU: IAWE-M12MP-NMS-A2
Regular price
3.964,00 Kč
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
IAWE-M12MP-NMS-A2
| Operating range | 0...6 mm |
| Switching frequency max. | 125 Hz |
| Supply voltage | 18...32 |
| Polarity | PNP/Analog |
| Output | IO-Link + Voltage |
| Repeatability | < 0.004 mm |
| Connection | M12 4-pin |
| Housing size [mm] | M12 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Chrome-plated brass |
| Resolution | 2 µm |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 60 |
| Mounting | Quasi-embeddable |
| Interface | IO-Link |
| Sensing range max. | 0...6.6 mm |
Inductives Smart Sensor AMS-Smart-06-mm IAWE-M12MP-NMS-A2