LLR-M05MA-NMK-302
| Operating range | 0...500 mm |
| Switching frequency max. | 1000 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | NPN |
| Output | Dark-on |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | PUR, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | M5 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Sensitivity Range Adjustm | 10...600 mm |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, red 680 nm |
| Interface | Standard output |
| Operating principle | Through-beam |
| Sensing range max. | 0...600 mm |
Photoelectrics Sensor Miniature-Through-beam-M5-0500-mm-Stainless-steel-V2A-No-LED-red-680-nm LLR-M05MA-NMK-302
Miniature Through beam M5 0...500 mm Stainless steel V2A No LED, red 680 nm
SKU: LLR-M05MA-NMK-302
Regular price
1.483,00 Kč
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
LLR-M05MA-NMK-302
| Operating range | 0...500 mm |
| Switching frequency max. | 1000 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | NPN |
| Output | Dark-on |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | PUR, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | M5 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Sensitivity Range Adjustm | 10...600 mm |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, red 680 nm |
| Interface | Standard output |
| Operating principle | Through-beam |
| Sensing range max. | 0...600 mm |
Photoelectrics Sensor Miniature-Through-beam-M5-0500-mm-Stainless-steel-V2A-No-LED-red-680-nm LLR-M05MA-NMK-302