KTK-4155-407
| Operating range | 12 mm |
| Switching frequency max. | 10000 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PUSH-PULL |
| Output | Light-on/Dark-on + Teach/Selector input |
| Sensitivity adjustment | Teach-in |
| Connection | PVC, 2 m, 4 wire |
| Housing size [mm] | 40 x 50 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | PBTP |
| Temperature range | -5...+55°C |
| Light source | LED, RGB |
| Interface | IO-Link |
| Operating principle | Contrast |
| Sensing range max. | 0 |
Photoelectrics Sensor Color-and-contrast-Contrast-40-50-12-mm-PBTP-Teach-in-LED-RGB KTK-4155-407
Color and contrast Contrast 40 x 50 12 mm PBTP Teach in LED, RGB
SKU: KTK-4155-407
Regular price
1.740,00 kr
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
KTK-4155-407
| Operating range | 12 mm |
| Switching frequency max. | 10000 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PUSH-PULL |
| Output | Light-on/Dark-on + Teach/Selector input |
| Sensitivity adjustment | Teach-in |
| Connection | PVC, 2 m, 4 wire |
| Housing size [mm] | 40 x 50 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | PBTP |
| Temperature range | -5...+55°C |
| Light source | LED, RGB |
| Interface | IO-Link |
| Operating principle | Contrast |
| Sensing range max. | 0 |
Photoelectrics Sensor Color-and-contrast-Contrast-40-50-12-mm-PBTP-Teach-in-LED-RGB KTK-4155-407