YCA-50K4-3400-G012
| Operating range | 1...50 m |
| Sender wavelength | IR 880 nm |
| Protective height | 832 mm |
| Supply voltage | 24 |
| Polarity | PNP |
| Safety Level | Cat. 4, PL e, Type 4 |
| Housing size [mm] | 42 x 48 (standard) |
| Enclosure rating | IP 65 / IP 67 |
| Safety Type | Kit |
| Response time | 4.2 ms |
| Resolution | 3-beams (access) |
| Temperature range | -35...+60°C |
| Sensor Height | 1025 mm |
| Product Range | Light curtain basic standard |
| Beam gap | 400 mm |
Safety Safety Light-curtain-basic-standard-Type-4-Access-Control-3-beams-access-Cat-4-PL-e-Type-4 YCA-50K4-3400-G012
Light curtain basic standard Type 4 Access Control 3 beams (access) Cat. 4, PL e, Type 4
SKU: YCA-50K4-3400-G012
Regular price
From 7.822,00 kr
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
YCA-50K4-3400-G012
| Operating range | 1...50 m |
| Sender wavelength | IR 880 nm |
| Protective height | 832 mm |
| Supply voltage | 24 |
| Polarity | PNP |
| Safety Level | Cat. 4, PL e, Type 4 |
| Housing size [mm] | 42 x 48 (standard) |
| Enclosure rating | IP 65 / IP 67 |
| Safety Type | Kit |
| Response time | 4.2 ms |
| Resolution | 3-beams (access) |
| Temperature range | -35...+60°C |
| Sensor Height | 1025 mm |
| Product Range | Light curtain basic standard |
| Beam gap | 400 mm |
Safety Safety Light-curtain-basic-standard-Type-4-Access-Control-3-beams-access-Cat-4-PL-e-Type-4 YCA-50K4-3400-G012