DW-AD-633-065
| Operating range | 4 mm |
| Switching frequency max. | 3500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | Ø 6.5 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 35 mm |
| Mounting | Non-embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Basic-Classics-Series-600-065-Non-embeddable-4-mm DW-AD-633-065
Basic Classics Series 600 Ø 6.5 Non embeddable 4 mm
SKU: DW-AD-633-065
Regular price
£71.00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DW-AD-633-065
| Operating range | 4 mm |
| Switching frequency max. | 3500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | Ø 6.5 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 35 mm |
| Mounting | Non-embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Basic-Classics-Series-600-065-Non-embeddable-4-mm DW-AD-633-065