DW-AD-703-M12
| Operating range | 6 mm |
| Switching frequency max. | 600 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Operating pressure [bar] | ≤ 80 bar |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | PUR, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | M12 |
| Enclosure rating | IP 68 / IP 69K |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+85°C |
| Sensor Height | 50 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Extreme-Full-Inox-Series-700-M12-Embeddable-6-mm DW-AD-703-M12
Extreme Full Inox Series 700 M12 Embeddable 6 mm
SKU: DW-AD-703-M12
Regular price
From £128.00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DW-AD-703-M12
| Operating range | 6 mm |
| Switching frequency max. | 600 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Operating pressure [bar] | ≤ 80 bar |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | PUR, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | M12 |
| Enclosure rating | IP 68 / IP 69K |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+85°C |
| Sensor Height | 50 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Extreme-Full-Inox-Series-700-M12-Embeddable-6-mm DW-AD-703-M12