DW-AD-503-04
| Operating range | 2.5 mm |
| Switching frequency max. | 800 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | Ø 4 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Nickel silver |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 25 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Miniature-Extra-Distance-Series-500-04-Embeddable-25-mm DW-AD-503-04
Miniature Extra Distance Series 500 Ø 4 Embeddable 2.5 mm
SKU: DW-AD-503-04
Regular price
€110,00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DW-AD-503-04
| Operating range | 2.5 mm |
| Switching frequency max. | 800 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | Ø 4 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Nickel silver |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 25 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Miniature-Extra-Distance-Series-500-04-Embeddable-25-mm DW-AD-503-04