LHR-M18PA-NMK-603-502
| Operating range | 15...210 mm |
| Switching frequency max. | 700 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Light-on/IO-Link + Light-On/One shot (0.2 - 1.6s) |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | PVC, 2 m, 4 wire |
| Housing size [mm] | M18 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | ABS |
| Sensitivity Range Adjustm | 30...250 mm |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | Pinpoint LED, red 640 nm |
| Interface | IO-Link |
| Operating principle | Background suppression |
| Sensing range max. | 10...250 mm |
Standard Background suppression M18 15...210 mm ABS No Pinpoint LED, red 640 nm
SKU: LHR-M18PA-NMK-603-502
Regular price
€106,50
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
LHR-M18PA-NMK-603-502
| Operating range | 15...210 mm |
| Switching frequency max. | 700 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Light-on/IO-Link + Light-On/One shot (0.2 - 1.6s) |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | PVC, 2 m, 4 wire |
| Housing size [mm] | M18 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | ABS |
| Sensitivity Range Adjustm | 30...250 mm |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | Pinpoint LED, red 640 nm |
| Interface | IO-Link |
| Operating principle | Background suppression |
| Sensing range max. | 10...250 mm |