DW-AD-623-M18
| Operating range | 8 mm |
| Switching frequency max. | 1500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | M18 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Nickel-plated brass |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 50 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Basic-Classics-Series-600-M18-Embeddable-8-mm DW-AD-623-M18
Basic Classics Series 600 M18 Embeddable 8 mm
SKU: DW-AD-623-M18
Regular price
From Rs. 5,700.00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DW-AD-623-M18
| Operating range | 8 mm |
| Switching frequency max. | 1500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | M18 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Nickel-plated brass |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 50 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Basic-Classics-Series-600-M18-Embeddable-8-mm DW-AD-623-M18