S12-5FUG-020
| Cable material | PUR |
| Socket | M12 |
| Supply voltage | 125 |
| Connection | PUR, 2 m, 5 wire |
| Number of pins | 5 |
| Enclosure rating | IP 68 / IP 69K |
| Cable length | 2 m |
| Cable color | black |
| Temperature range | -25...+90°C |
| Wire cross-section | 0.34 mm2 |
| Product Range | Cable connector |
| Product series | Straight |
Connectivity Accessories Cable-connector-M12-Straight-SOCKET-5-wires-034-mm2 S12-5FUG-020
Cable connector M12 Straight SOCKET 5 wires 0.34 mm2
SKU: S12-5FUG-020
Regular price
From Rs. 900.00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
S12-5FUG-020
| Cable material | PUR |
| Socket | M12 |
| Supply voltage | 125 |
| Connection | PUR, 2 m, 5 wire |
| Number of pins | 5 |
| Enclosure rating | IP 68 / IP 69K |
| Cable length | 2 m |
| Cable color | black |
| Temperature range | -25...+90°C |
| Wire cross-section | 0.34 mm2 |
| Product Range | Cable connector |
| Product series | Straight |
Connectivity Accessories Cable-connector-M12-Straight-SOCKET-5-wires-034-mm2 S12-5FUG-020