DW-AD-603-C5
| Operating range | 0.8 mm |
| Switching frequency max. | 5000 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | PUR, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | 5 x 5 (C5) |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Nickel-chrome-plated brass |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 25 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Miniature-Classics-Series-600-5-5-C5-Embeddable-08-mm DW-AD-603-C5
Miniature Classics Series 600 5 x 5 (C5) Embeddable 0.8 mm
SKU: DW-AD-603-C5
Regular price
From Rs. 10,300.00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DW-AD-603-C5
| Operating range | 0.8 mm |
| Switching frequency max. | 5000 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | PUR, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | 5 x 5 (C5) |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Nickel-chrome-plated brass |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 25 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Miniature-Classics-Series-600-5-5-C5-Embeddable-08-mm DW-AD-603-C5