S08-3FVG-020-NNLN
| Cable material | PVC |
| Socket | M8 |
| Supply voltage | 50/60 |
| LED | NO LED |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Number of pins | 3 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Stainless-steel V4A |
| Cable length | 2 m |
| Cable color | grey |
| Temperature range | -30...+80°C |
| Wire cross-section | 0.25 mm2 |
| Product Range | Cable connector standard |
| Product series | Straight |
Connectivity Accessories Cable-connector-standard-M8-Straight-SOCKET-3-wires-025-mm2-NO-LED S08-3FVG-020-NNLN
Cable connector standard M8 Straight SOCKET 3 wires 0.25 mm2 NO LED
SKU: S08-3FVG-020-NNLN
Contrinex Connectivity Accessories Cable-connector-standard-M8-Straight-SOCKET-3-wires-025-mm2-NO-LED S08-3FVG-020-NNLN
Regular price
¥900
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
S08-3FVG-020-NNLN
| Cable material | PVC |
| Socket | M8 |
| Supply voltage | 50/60 |
| LED | NO LED |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Number of pins | 3 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Stainless-steel V4A |
| Cable length | 2 m |
| Cable color | grey |
| Temperature range | -30...+80°C |
| Wire cross-section | 0.25 mm2 |
| Product Range | Cable connector standard |
| Product series | Straight |
Connectivity Accessories Cable-connector-standard-M8-Straight-SOCKET-3-wires-025-mm2-NO-LED S08-3FVG-020-NNLN