ISWE-M12MP-NSS-A0
| Operating range | 0...4 mm |
| Switching frequency max. | 500 Hz |
| Supply voltage | 18...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | OSS1/IO-Link + OSS2 |
| Repeatability | < 0.003 mm |
| Connection | M12 4-pin |
| Housing size [mm] | M12 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Chrome-plated brass |
| Resolution | 2 µm |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 60 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
| Sensing range max. | 0...4.4 mm |
Inductives Smart Sensor Basic-Smart-04-mm ISWE-M12MP-NSS-A0
Basic Smart 0...4 mm
SKU: ISWE-M12MP-NSS-A0
Regular price
687.00 dh
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
ISWE-M12MP-NSS-A0
| Operating range | 0...4 mm |
| Switching frequency max. | 500 Hz |
| Supply voltage | 18...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | OSS1/IO-Link + OSS2 |
| Repeatability | < 0.003 mm |
| Connection | M12 4-pin |
| Housing size [mm] | M12 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Chrome-plated brass |
| Resolution | 2 µm |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 60 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
| Sensing range max. | 0...4.4 mm |
Inductives Smart Sensor Basic-Smart-04-mm ISWE-M12MP-NSS-A0