DW-AD-703-M30-BAS
| Operating range | 10 mm |
| Switching frequency max. | 50 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Operating pressure [bar] | ≤ 40 bar |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | PUR, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | M30 |
| Enclosure rating | IP 68 / IP 69K |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 50 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Basic-Full-Inox-Series-700-M30-Embeddable-10-mm DW-AD-703-M30-BAS
Basic Full Inox Series 700 M30 Embeddable 10 mm
SKU: DW-AD-703-M30-BAS
Regular price
RM379.00 MYR
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DW-AD-703-M30-BAS
| Operating range | 10 mm |
| Switching frequency max. | 50 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Operating pressure [bar] | ≤ 40 bar |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | PUR, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | M30 |
| Enclosure rating | IP 68 / IP 69K |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 50 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Basic-Full-Inox-Series-700-M30-Embeddable-10-mm DW-AD-703-M30-BAS