YBB-14K4-0150-G012
| Operating range | 0.25...3.5 m |
| Sender wavelength | IR 950 nm |
| Protective height | 142 mm |
| Supply voltage | 24 |
| Polarity | PNP |
| Safety Level | Cat. 4, PL e, Type 4 |
| Housing size [mm] | 42 x 48 (standard) |
| Enclosure rating | IP 65 / IP 67 |
| Safety Type | Kit |
| Response time | 5.2 ms |
| Resolution | 14 mm (finger) |
| Temperature range | -35...+60°C |
| Sensor Height | 251 mm |
| Product Range | Light curtain basic standard |
| Beam gap | 8 mm |
Safety Safety Light-curtain-basic-standard-Type-4-Finger-14-mm-finger-Cat-4-PL-e-Type-4 YBB-14K4-0150-G012
Light curtain basic standard Type 4 Finger 14 mm (finger) Cat. 4, PL e, Type 4
SKU: YBB-14K4-0150-G012
Regular price
From RM4,039.00 MYR
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
YBB-14K4-0150-G012
| Operating range | 0.25...3.5 m |
| Sender wavelength | IR 950 nm |
| Protective height | 142 mm |
| Supply voltage | 24 |
| Polarity | PNP |
| Safety Level | Cat. 4, PL e, Type 4 |
| Housing size [mm] | 42 x 48 (standard) |
| Enclosure rating | IP 65 / IP 67 |
| Safety Type | Kit |
| Response time | 5.2 ms |
| Resolution | 14 mm (finger) |
| Temperature range | -35...+60°C |
| Sensor Height | 251 mm |
| Product Range | Light curtain basic standard |
| Beam gap | 8 mm |
Safety Safety Light-curtain-basic-standard-Type-4-Finger-14-mm-finger-Cat-4-PL-e-Type-4 YBB-14K4-0150-G012