DW-AS-703-M12-693
| Operating range | 6 mm |
| Switching frequency max. | 15 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Operating pressure [bar] | ≤ 80 bar |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | M12 4-pin |
| Housing size [mm] | M12 |
| Enclosure rating | IP 68 / IP 69K |
| Housing material | ActivStone-Coated S.Steel V2A |
| Temperature range | -25...+85°C |
| Sensor Height | 60 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Weld-immune-Full-Inox-Series-700-ActivStone-Coated-SSteel-V2A-M12-Embeddable-6-mm-PNP DW-AS-703-M12-693
Weld immune Full Inox Series 700 ActivStone Coated S.Steel V2A M12 Embeddable 6 mm PNP
SKU: DW-AS-703-M12-693
Regular price
RM835.00 MYR
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DW-AS-703-M12-693
| Operating range | 6 mm |
| Switching frequency max. | 15 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Operating pressure [bar] | ≤ 80 bar |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | M12 4-pin |
| Housing size [mm] | M12 |
| Enclosure rating | IP 68 / IP 69K |
| Housing material | ActivStone-Coated S.Steel V2A |
| Temperature range | -25...+85°C |
| Sensor Height | 60 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Weld-immune-Full-Inox-Series-700-ActivStone-Coated-SSteel-V2A-M12-Embeddable-6-mm-PNP DW-AS-703-M12-693