DW-AV-701-M30-693
| Operating range | 16 mm |
| Switching frequency max. | 15 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Operating pressure [bar] | ≤ 40 bar |
| Polarity | NPN |
| Output | Normally Open (NO) |
| Connection | PUR, 0.2 m, 3 wire + M12 4-pin |
| Housing size [mm] | M30 |
| Enclosure rating | IP 68 / IP 69K |
| Housing material | ActivStone-Coated S.Steel V2A |
| Temperature range | -25...+85°C |
| Sensor Height | 50 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | Standard output |
Inductives Sensor Weld-immune-Full-Inox-Series-700-ActivStone-Coated-SSteel-V2A-M30-Embeddable-16-mm-NPN DW-AV-701-M30-693
Weld immune Full Inox Series 700 ActivStone Coated S.Steel V2A M30 Embeddable 16 mm NPN
SKU: DW-AV-701-M30-693
Regular price
RM955.00 MYR
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DW-AV-701-M30-693
| Operating range | 16 mm |
| Switching frequency max. | 15 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Operating pressure [bar] | ≤ 40 bar |
| Polarity | NPN |
| Output | Normally Open (NO) |
| Connection | PUR, 0.2 m, 3 wire + M12 4-pin |
| Housing size [mm] | M30 |
| Enclosure rating | IP 68 / IP 69K |
| Housing material | ActivStone-Coated S.Steel V2A |
| Temperature range | -25...+85°C |
| Sensor Height | 50 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | Standard output |
Inductives Sensor Weld-immune-Full-Inox-Series-700-ActivStone-Coated-SSteel-V2A-M30-Embeddable-16-mm-NPN DW-AV-701-M30-693