DGI-04A-0075-NMS-107
| Supply voltage | 24 ± 20 % |
| Polarity | PUSH-PULL |
| Output | Light-on + Dark-on |
| Sensitivity adjustment | No |
| Housing size [mm] | 40 x 20.5 |
| Enclosure rating | IP 65 |
| Housing material | Aluminium |
| Resolution | 4 mm |
| Temperature range | -5...+50°C |
| Sensor Height | 100 mm |
| Light source | LED, infrared 880 nm |
| Interface | Standard output |
| Operating principle | Detection grid |
| Sensing range max. | 80...800 mm |
Photoelectrics Sensor Light-grid-Detection-grid-40-205-Aluminium-LED-infrared-880-nm DGI-04A-0075-NMS-107
Light grid Detection grid 40 x 20.5 Aluminium LED, infrared 880 nm
SKU: DGI-04A-0075-NMS-107
Regular price
From ₱32,500.00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DGI-04A-0075-NMS-107
| Supply voltage | 24 ± 20 % |
| Polarity | PUSH-PULL |
| Output | Light-on + Dark-on |
| Sensitivity adjustment | No |
| Housing size [mm] | 40 x 20.5 |
| Enclosure rating | IP 65 |
| Housing material | Aluminium |
| Resolution | 4 mm |
| Temperature range | -5...+50°C |
| Sensor Height | 100 mm |
| Light source | LED, infrared 880 nm |
| Interface | Standard output |
| Operating principle | Detection grid |
| Sensing range max. | 80...800 mm |
Photoelectrics Sensor Light-grid-Detection-grid-40-205-Aluminium-LED-infrared-880-nm DGI-04A-0075-NMS-107