LTR-D04MA-NLK-403-504
| Operating range | 0...70 mm |
| Switching frequency max. | 1000 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Light-on |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | PUR, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | Ø 4 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, red 680 nm |
| Interface | IO-Link |
| Operating principle | Diffuse |
| Sensing range max. | 0...85 mm |
Photoelectrics Sensor Miniature-Diffuse-04-070-mm-Stainless-steel-V2A-No-LED-red-680-nm LTR-D04MA-NLK-403-504
Miniature Diffuse Ø 4 0...70 mm Stainless steel V2A No LED, red 680 nm
SKU: LTR-D04MA-NLK-403-504
Contrinex Photoelectrics Sensor Miniature-Diffuse-04-070-mm-Stainless-steel-V2A-No-LED-red-680-nm LTR-D04MA-NLK-403-505
Regular price
₱7,500.00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
LTR-D04MA-NLK-403-504
| Operating range | 0...70 mm |
| Switching frequency max. | 1000 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Light-on |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | PUR, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | Ø 4 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, red 680 nm |
| Interface | IO-Link |
| Operating principle | Diffuse |
| Sensing range max. | 0...85 mm |
Photoelectrics Sensor Miniature-Diffuse-04-070-mm-Stainless-steel-V2A-No-LED-red-680-nm LTR-D04MA-NLK-403-504