LTR-C23PA-NMK-403
| Operating range | 5...1200 mm |
| Switching frequency max. | 1500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Light-on/IO-Link |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | 20 x 30 (C23) |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | ABS |
| Sensitivity Range Adjustment | 30...1500 mm |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, red 630 nm |
| Interface | IO-Link |
| Operating principle | Diffuse |
| Sensing range max. | 3...1500 mm |
Photoelectrics Sensor Standard-Diffuse-20-30-C23-51200-mm-ABS-LED-red-630-nm LTR-C23PA-NMK-403
Standard Diffuse 20 x 30 (C23) 5...1200 mm ABS LED, red 630 nm
SKU: LTR-C23PA-NMK-403
Regular price
₱5,300.00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
LTR-C23PA-NMK-403
| Operating range | 5...1200 mm |
| Switching frequency max. | 1500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Light-on/IO-Link |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | 20 x 30 (C23) |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | ABS |
| Sensitivity Range Adjustment | 30...1500 mm |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, red 630 nm |
| Interface | IO-Link |
| Operating principle | Diffuse |
| Sensing range max. | 3...1500 mm |
Photoelectrics Sensor Standard-Diffuse-20-30-C23-51200-mm-ABS-LED-red-630-nm LTR-C23PA-NMK-403