RLS-1181-030
| Operating range | 36 mm |
| Operating Frequency | 31.25 kHz |
| Supply voltage | 11...32 |
| Standard | Proprietary |
| Connection | M12 4-pin |
| Housing size [mm] | M18 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Chrome-plated brass |
| Temperature range | -25...+80°C |
| Mounting | Non-embeddable |
| Interface | ContriNET x RFID |
| Product series | Read/write module |
RFID RFID 3125-kHz-Read-write-module-Basic-M18-mm RLS-1181-030
31.25 kHz Read/write module Basic M18 mm
SKU: RLS-1181-030
Contrinex RFID RFID 3125-kHz-Read-write-module-Basic-M18-mm RLS-1181-030
Regular price
Rs.73,900.00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
RLS-1181-030
| Operating range | 36 mm |
| Operating Frequency | 31.25 kHz |
| Supply voltage | 11...32 |
| Standard | Proprietary |
| Connection | M12 4-pin |
| Housing size [mm] | M18 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Chrome-plated brass |
| Temperature range | -25...+80°C |
| Mounting | Non-embeddable |
| Interface | ContriNET x RFID |
| Product series | Read/write module |
RFID RFID 3125-kHz-Read-write-module-Basic-M18-mm RLS-1181-030