DW-AD-611-C12P-1523
| Operating range | 4 mm |
| Switching frequency max. | 500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | NPN |
| Output | Normally Open (NO) |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | 12 x 12 (C12) |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Plastic |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 30 mm |
| Mounting | Non-embeddable |
| Interface | Standard output |
Inductives Sensor Basic-Classics-Series-600-12-12-C12-Non-embeddable-4-mm DW-AD-611-C12P-1523
Basic Classics Series 600 12 x 12 (C12) Non embeddable 4 mm
SKU: DW-AD-611-C12P-1523
Regular price
Rs.12,200.00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DW-AD-611-C12P-1523
| Operating range | 4 mm |
| Switching frequency max. | 500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | NPN |
| Output | Normally Open (NO) |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | 12 x 12 (C12) |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Plastic |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 30 mm |
| Mounting | Non-embeddable |
| Interface | Standard output |
Inductives Sensor Basic-Classics-Series-600-12-12-C12-Non-embeddable-4-mm DW-AD-611-C12P-1523