DW-AV-701-M8-673
| Operating range | 3 mm |
| Switching frequency max. | 15 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Operating pressure [bar] | ≤ 100 bar |
| Polarity | NPN |
| Output | Normally Open (NO) |
| Connection | PUR, 0.2 m, 3 wire + M12 4-pin |
| Housing size [mm] | M8 |
| Enclosure rating | IP 68 / IP 69K |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+85°C |
| Sensor Height | 45 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | Standard output |
Inductives Sensor Weld-immune-Full-Inox-Series-700-Stainless-steel-V2A-M8-Embeddable-3-mm-NPN DW-AV-701-M8-673
Weld immune Full Inox Series 700 Stainless steel V2A M8 Embeddable 3 mm NPN
SKU: DW-AV-701-M8-673
Regular price
Rs.44,700.00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DW-AV-701-M8-673
| Operating range | 3 mm |
| Switching frequency max. | 15 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Operating pressure [bar] | ≤ 100 bar |
| Polarity | NPN |
| Output | Normally Open (NO) |
| Connection | PUR, 0.2 m, 3 wire + M12 4-pin |
| Housing size [mm] | M8 |
| Enclosure rating | IP 68 / IP 69K |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+85°C |
| Sensor Height | 45 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | Standard output |
Inductives Sensor Weld-immune-Full-Inox-Series-700-Stainless-steel-V2A-M8-Embeddable-3-mm-NPN DW-AV-701-M8-673