Preliminary
DW-DD-625-M18-1533
| Operating range | 8 mm |
| Switching frequency max. | 1000 Hz |
| Supply voltage | 10...65 |
| Polarity | 2-wire |
| Output | Normally Open (NO) |
| Connection | PVC, 2 m, 2 wire |
| Housing size [mm] | M18 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Chrome-plated brass |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 50 mm |
| Mounting | Quasi-embeddable |
Inductives Sensor 2-wire-Classics-Series-600-M18-Quasi-embeddable-8-mm-1065-VDC DW-DD-625-M18-1533
2 Wire Weld-immune Coated M18 Quasi embeddable 8 mm 10...65 VDC
SKU: DW-DD-625-M18-1533
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
Preliminary
DW-DD-625-M18-1533
| Operating range | 8 mm |
| Switching frequency max. | 1000 Hz |
| Supply voltage | 10...65 |
| Polarity | 2-wire |
| Output | Normally Open (NO) |
| Connection | PVC, 2 m, 2 wire |
| Housing size [mm] | M18 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Chrome-plated brass |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 50 mm |
| Mounting | Quasi-embeddable |
Inductives Sensor 2-wire-Classics-Series-600-M18-Quasi-embeddable-8-mm-1065-VDC DW-DD-625-M18-1533