DW-AD-701-M18-303
| Operating range | 5 mm |
| Switching frequency max. | 500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Operating pressure [bar] | ≤ 60 bar |
| Polarity | NPN |
| Output | Normally Open (NO) |
| Connection | PUR, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | M18 |
| Enclosure rating | IP 68 / IP 69K |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+85°C |
| Sensor Height | 51 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | Standard output |
Inductives Sensor Extreme-Full-Inox-Series-700-Stainless-steel-V2A-M18-Embeddable-5-mm DW-AD-701-M18-303
Extreme Full Inox Series 700 Stainless steel V2A M18 Embeddable 5 mm
SKU: DW-AD-701-M18-303
Regular price
1,013.00 kr
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DW-AD-701-M18-303
| Operating range | 5 mm |
| Switching frequency max. | 500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Operating pressure [bar] | ≤ 60 bar |
| Polarity | NPN |
| Output | Normally Open (NO) |
| Connection | PUR, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | M18 |
| Enclosure rating | IP 68 / IP 69K |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+85°C |
| Sensor Height | 51 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | Standard output |
Inductives Sensor Extreme-Full-Inox-Series-700-Stainless-steel-V2A-M18-Embeddable-5-mm DW-AD-701-M18-303