DW-AD-603-C8
| Operating range | 1.5 mm |
| Switching frequency max. | 3500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | 8 x 8 (C8) |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Zamak |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 40 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Basic-Classics-Series-600-8-8-C8-Embeddable-15-mm DW-AD-603-C8
Basic Classics Series 600 8 x 8 (C8) Embeddable 1.5 mm
SKU: DW-AD-603-C8
Regular price
From €68,00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DW-AD-603-C8
| Operating range | 1.5 mm |
| Switching frequency max. | 3500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | 8 x 8 (C8) |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Zamak |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 40 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Basic-Classics-Series-600-8-8-C8-Embeddable-15-mm DW-AD-603-C8