DW-AD-509-M30
| Operating range | 0...20 mm |
| Switching frequency max. | 200 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | Analog |
| Output | Voltage + Current |
| Connection | PUR, 2 m, 4 wire |
| Housing size [mm] | M30 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Chrome-plated brass |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 60 mm |
| Mounting | Quasi-embeddable |
Inductives Sensor Analog-output-Extra-Distance-Series-500-M30-Quasi-embeddable-020-mm-05-V-15-mA DW-AD-509-M30
Analog output Extra Distance Series 500 M30 Quasi embeddable 0...20 mm 0...5 V + 1...5 mA
SKU: DW-AD-509-M30
Regular price
555,00 zł
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DW-AD-509-M30
| Operating range | 0...20 mm |
| Switching frequency max. | 200 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | Analog |
| Output | Voltage + Current |
| Connection | PUR, 2 m, 4 wire |
| Housing size [mm] | M30 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Chrome-plated brass |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 60 mm |
| Mounting | Quasi-embeddable |
Inductives Sensor Analog-output-Extra-Distance-Series-500-M30-Quasi-embeddable-020-mm-05-V-15-mA DW-AD-509-M30