LTI-M05MA-NLS-301
| Operating range | 0...50 mm |
| Switching frequency max. | 1000 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | NPN |
| Output | Light-on |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | M8 3-pin |
| Housing size [mm] | M5 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, infrared 850 nm |
| Interface | Standard output |
| Operating principle | Diffuse |
| Sensing range max. | 0...60 mm |
Photoelectrics Sensor Miniature-Diffuse-M5-050-mm-Stainless-steel-V2A-No-LED-infrared-850-nm LTI-M05MA-NLS-301
Miniature Diffuse M5 0...50 mm Stainless steel V2A No LED, infrared 850 nm
SKU: LTI-M05MA-NLS-301
Contrinex Photoelectrics Sensor Miniature-Diffuse-M5-050-mm-Stainless-steel-V2A-No-LED-infrared-850-nm LTI-M05MA-NLS-301
Regular price
440,00 zł
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
LTI-M05MA-NLS-301
| Operating range | 0...50 mm |
| Switching frequency max. | 1000 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | NPN |
| Output | Light-on |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | M8 3-pin |
| Housing size [mm] | M5 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, infrared 850 nm |
| Interface | Standard output |
| Operating principle | Diffuse |
| Sensing range max. | 0...60 mm |
Photoelectrics Sensor Miniature-Diffuse-M5-050-mm-Stainless-steel-V2A-No-LED-infrared-850-nm LTI-M05MA-NLS-301