DW-LS-603-M12
| Operating range | 2 mm |
| Switching frequency max. | 1700 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Operating pressure [bar] | ≤ 80 bar |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | M12 4-pin |
| Housing size [mm] | M12 |
| Enclosure rating | IP 68 / IP 69K |
| Housing material | Stainless-steel V4A |
| Temperature range | -25...+120°C |
| Sensor Height | 60 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Washdown-Classics-Series-600-M12-Embeddable-2-mm DW-LS-603-M12
Washdown Classics Series 600 M12 Embeddable 2 mm
SKU: DW-LS-603-M12
Contrinex Inductives Sensor Washdown-Classics-Series-600-M12-Embeddable-2-mm DW-LS-603-M12
Regular price
263,00 zł
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DW-LS-603-M12
| Operating range | 2 mm |
| Switching frequency max. | 1700 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Operating pressure [bar] | ≤ 80 bar |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | M12 4-pin |
| Housing size [mm] | M12 |
| Enclosure rating | IP 68 / IP 69K |
| Housing material | Stainless-steel V4A |
| Temperature range | -25...+120°C |
| Sensor Height | 60 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Washdown-Classics-Series-600-M12-Embeddable-2-mm DW-LS-603-M12