S08-4FVG-020-12MG
| Cable material | PVC |
| Socket | M8 |
| Supply voltage | 50/60 |
| Plug | M12 |
| Connection | PVC, 2 m, 4 wire |
| Number of pins | 4 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Cable length | 2 m |
| Cable color | black |
| Temperature range | -30...+80°C |
| Wire cross-section | 0.25 mm2 |
| Product Range | Connection cables |
| Product series | Straight-Straight |
Connectivity Accessories Connection-cables-M8-M12-Straight-Straight-SOCKET-PLUG-4-wires-025-mm2 S08-4FVG-020-12MG
Connection cables M8+M12 Straight Straight SOCKET + PLUG 4 wires 0.25 mm2
SKU: S08-4FVG-020-12MG
Regular price
€6,70
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
S08-4FVG-020-12MG
| Cable material | PVC |
| Socket | M8 |
| Supply voltage | 50/60 |
| Plug | M12 |
| Connection | PVC, 2 m, 4 wire |
| Number of pins | 4 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Cable length | 2 m |
| Cable color | black |
| Temperature range | -30...+80°C |
| Wire cross-section | 0.25 mm2 |
| Product Range | Connection cables |
| Product series | Straight-Straight |
Connectivity Accessories Connection-cables-M8-M12-Straight-Straight-SOCKET-PLUG-4-wires-025-mm2 S08-4FVG-020-12MG