Preliminary
IAWE-C1525PP-NMK-A2
| Supply voltage | 18...30 |
| Polarity | PNP/Analog |
| Output | IO-Link + Voltage |
| Connection | PUR, 2 m, 4 wire |
| Housing size [mm] | 15x25x30 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | PA12 |
| Temperature range | -25...+90°C |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Smart Sensor AMS-Smart IAWE-C1525PP-NMK-A2
Travel AMS Smart
SKU: IAWE-C1525PP-NMK-A2
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
Preliminary
IAWE-C1525PP-NMK-A2
| Supply voltage | 18...30 |
| Polarity | PNP/Analog |
| Output | IO-Link + Voltage |
| Connection | PUR, 2 m, 4 wire |
| Housing size [mm] | 15x25x30 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | PA12 |
| Temperature range | -25...+90°C |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Smart Sensor AMS-Smart IAWE-C1525PP-NMK-A2