DW-AD-605-M8-120
| Operating range | 1.5 mm |
| Switching frequency max. | 10000 Hz |
| Supply voltage | 7.7...9 |
| Polarity | NAMUR |
| Output | Current |
| Connection | PVC, 2 m, 2 wire |
| Housing size [mm] | M8 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 16 mm |
| Mounting | Embeddable |
Inductives Sensor 2-wire-Classics-Series-600-M8-Embeddable-15-mm-1-22-mA-779-VDC DW-AD-605-M8-120
2 wire Classics Series 600 M8 Embeddable 1.5 mm ≤ 1 / ≥ 2.2 mA 7.7...9 VDC
SKU: DW-AD-605-M8-120
Contrinex Inductives Sensor 2-wire-Classics-Series-600-M8-Embeddable-15-mm-1-22-mA-779-VDC DW-AD-605-M8-120
Regular price
$54.00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DW-AD-605-M8-120
| Operating range | 1.5 mm |
| Switching frequency max. | 10000 Hz |
| Supply voltage | 7.7...9 |
| Polarity | NAMUR |
| Output | Current |
| Connection | PVC, 2 m, 2 wire |
| Housing size [mm] | M8 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 16 mm |
| Mounting | Embeddable |
Inductives Sensor 2-wire-Classics-Series-600-M8-Embeddable-15-mm-1-22-mA-779-VDC DW-AD-605-M8-120