RTL-0102-001
| Operating Frequency | 31.25 kHz |
| Memory size [byte] | 240 |
| Standard | Proprietary |
| Housing size [mm] | Ø 10 |
| Enclosure rating | IP 68 / IP 69K |
| Housing material | Stainless-steel V4A |
| Temperature range | -40...+125°C |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | RFID |
| Product series | Transponder |
RFID RFID 3125-kHz-Transponder-Washdown-240-Bytes-010-mm RTL-0102-001
31.25 kHz Transponder Washdown 240 Bytes Ø 10 mm
SKU: RTL-0102-001
Regular price
€79,80
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
RTL-0102-001
| Operating Frequency | 31.25 kHz |
| Memory size [byte] | 240 |
| Standard | Proprietary |
| Housing size [mm] | Ø 10 |
| Enclosure rating | IP 68 / IP 69K |
| Housing material | Stainless-steel V4A |
| Temperature range | -40...+125°C |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | RFID |
| Product series | Transponder |
RFID RFID 3125-kHz-Transponder-Washdown-240-Bytes-010-mm RTL-0102-001