DW-AD-509-M8-390
| Operating range | 0...4 mm |
| Switching frequency max. | 1600 Hz |
| Supply voltage | 15...30 |
| Polarity | Analog |
| Output | Voltage |
| Connection | PUR, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | M8 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Chrome-plated brass |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 45 mm |
| Mounting | Quasi-embeddable |
Inductives Sensor Analog-output-Extra-Distance-Series-500-M8-Quasi-embeddable-04-mm-010-V DW-AD-509-M8-390
Analog output Extra Distance Series 500 M8 Quasi embeddable 0...4 mm 0...10 V
SKU: DW-AD-509-M8-390
Regular price
€128,30
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DW-AD-509-M8-390
| Operating range | 0...4 mm |
| Switching frequency max. | 1600 Hz |
| Supply voltage | 15...30 |
| Polarity | Analog |
| Output | Voltage |
| Connection | PUR, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | M8 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Chrome-plated brass |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 45 mm |
| Mounting | Quasi-embeddable |
Inductives Sensor Analog-output-Extra-Distance-Series-500-M8-Quasi-embeddable-04-mm-010-V DW-AD-509-M8-390