DW-AD-513-M8
| Operating range | 6 mm |
| Switching frequency max. | 500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | M8 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Chrome-plated brass |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 45 mm |
| Mounting | Non-embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Basic-Extra-Distance-Series-500-M8-Non-embeddable-6-mm DW-AD-513-M8
Basic Extra Distance Series 500 M8 Non embeddable 6 mm
SKU: DW-AD-513-M8
Regular price
From $90.00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DW-AD-513-M8
| Operating range | 6 mm |
| Switching frequency max. | 500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | M8 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Chrome-plated brass |
| Temperature range | -25...+70°C |
| Sensor Height | 45 mm |
| Mounting | Non-embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Basic-Extra-Distance-Series-500-M8-Non-embeddable-6-mm DW-AD-513-M8