S12-5FVW-020
| Cable material | PVC |
| Socket | M12 |
| Supply voltage | 125 |
| Connection | PVC, 2 m, 5 wire |
| Number of pins | 5 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Cable length | 2 m |
| Cable color | black |
| Temperature range | -30...+80°C |
| Wire cross-section | 0.34 mm2 |
| Product Range | Cable connector |
| Product series | Right-Angle |
Connectivity Accessories Cable-connector-M12-Right-Angle-SOCKET-5-wires-034-mm2 S12-5FVW-020
Cable connector M12 Right Angle SOCKET 5 wires 0.34 mm2
SKU: S12-5FVW-020
Regular price
From €5,90
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
S12-5FVW-020
| Cable material | PVC |
| Socket | M12 |
| Supply voltage | 125 |
| Connection | PVC, 2 m, 5 wire |
| Number of pins | 5 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Cable length | 2 m |
| Cable color | black |
| Temperature range | -30...+80°C |
| Wire cross-section | 0.34 mm2 |
| Product Range | Cable connector |
| Product series | Right-Angle |
Connectivity Accessories Cable-connector-M12-Right-Angle-SOCKET-5-wires-034-mm2 S12-5FVW-020