DW-AD-603-M5-735
| Operating range | 0.8 mm |
| Switching frequency max. | 5000 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | Silicone, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | M5 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+120°C |
| Sensor Height | 25 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Extra-temperature-Classics-Series-600-M5-Embeddable-08-mm DW-AD-603-M5-735
Extra temperature Classics Series 600 M5 Embeddable 0.8 mm
SKU: DW-AD-603-M5-735
Regular price
$133.00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
DW-AD-603-M5-735
| Operating range | 0.8 mm |
| Switching frequency max. | 5000 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Normally Open (NO)/IO-Link |
| Connection | Silicone, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | M5 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+120°C |
| Sensor Height | 25 mm |
| Mounting | Embeddable |
| Interface | IO-Link |
Inductives Sensor Extra-temperature-Classics-Series-600-M5-Embeddable-08-mm DW-AD-603-M5-735