LTR-D04MA-NSK-301
| Operating range | 0...10 mm |
| Switching frequency max. | 1000 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | NPN |
| Output | Light-on |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | PUR, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | Ø 4 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, red 680 nm |
| Interface | Standard output |
| Operating principle | Diffuse |
| Sensing range max. | 0...12 mm |
Photoelectrics Sensor Miniature-Diffuse-04-010-mm-Stainless-steel-V2A-No-LED-red-680-nm LTR-D04MA-NSK-301
Miniature Diffuse Ø 4 0...10 mm Stainless steel V2A No LED, red 680 nm
SKU: LTR-D04MA-NSK-301
Regular price
€101,66
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
LTR-D04MA-NSK-301
| Operating range | 0...10 mm |
| Switching frequency max. | 1000 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | NPN |
| Output | Light-on |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | PUR, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | Ø 4 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, red 680 nm |
| Interface | Standard output |
| Operating principle | Diffuse |
| Sensing range max. | 0...12 mm |
Photoelectrics Sensor Miniature-Diffuse-04-010-mm-Stainless-steel-V2A-No-LED-red-680-nm LTR-D04MA-NSK-301