LTI-M05MA-NSS-403
| Operating range | 0...10 mm |
| Switching frequency max. | 1000 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Light-on |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | M8 3-pin |
| Housing size [mm] | M5 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, infrared 880 nm |
| Interface | IO-Link |
| Operating principle | Diffuse |
| Sensing range max. | 0...12 mm |
Photoelectrics Sensor Miniature-Diffuse-M5-010-mm-Stainless-steel-V2A-No-LED-infrared-880-nm LTI-M05MA-NSS-403
Miniature Diffuse M5 0...10 mm Stainless steel V2A No LED, infrared 880 nm
SKU: LTI-M05MA-NSS-403
Contrinex Photoelectrics Sensor Miniature-Diffuse-M5-010-mm-Stainless-steel-V2A-No-LED-infrared-880-nm LTI-M05MA-NSS-403
Regular price
€101,66
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
LTI-M05MA-NSS-403
| Operating range | 0...10 mm |
| Switching frequency max. | 1000 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | PNP |
| Output | Light-on |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | M8 3-pin |
| Housing size [mm] | M5 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Stainless-steel V2A |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, infrared 880 nm |
| Interface | IO-Link |
| Operating principle | Diffuse |
| Sensing range max. | 0...12 mm |
Photoelectrics Sensor Miniature-Diffuse-M5-010-mm-Stainless-steel-V2A-No-LED-infrared-880-nm LTI-M05MA-NSS-403