LRR-C12PA-NMK-302
| Operating range | 30...2500 mm |
| Switching frequency max. | 800 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | NPN |
| Output | Dark-on |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | 13 x 21 (C12) |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | ABS |
| Temperature range | -20...+50°C |
| Light source | Pinpoint LED, red 640 nm |
| Interface | Standard output |
| Operating principle | Reflex |
| Sensing range max. | 20...3000 mm |
Photoelectrics Sensor Miniature-Reflex-13-21-C12-302500-mm-ABS-No-Pinpoint-LED-red-640-nm LRR-C12PA-NMK-302
Miniature Reflex 13 x 21 (C12) 30...2500 mm ABS No Pinpoint LED, red 640 nm
SKU: LRR-C12PA-NMK-302
Regular price
€101,92
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
LRR-C12PA-NMK-302
| Operating range | 30...2500 mm |
| Switching frequency max. | 800 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | NPN |
| Output | Dark-on |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | 13 x 21 (C12) |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | ABS |
| Temperature range | -20...+50°C |
| Light source | Pinpoint LED, red 640 nm |
| Interface | Standard output |
| Operating principle | Reflex |
| Sensing range max. | 20...3000 mm |
Photoelectrics Sensor Miniature-Reflex-13-21-C12-302500-mm-ABS-No-Pinpoint-LED-red-640-nm LRR-C12PA-NMK-302