LLR-C12PA-NMK-300
| Operating range | 0...1500 mm |
| Switching frequency max. | 800 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | Emitter |
| Output | Not connected |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | 13 x 21 (C12) |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | ABS |
| Temperature range | -20...+50°C |
| Light source | Pinpoint LED, red 640 nm |
| Operating principle | Through-beam |
| Sensing range max. | 0...2000 mm |
Photoelectrics Sensor Miniature-Through-beam-13-21-C12-01500-mm-ABS-No-Pinpoint-LED-red-640-nm LLR-C12PA-NMK-300
Miniature Through beam 13 x 21 (C12) 0...1500 mm ABS No Pinpoint LED, red 640 nm
SKU: LLR-C12PA-NMK-300
Regular price
From €60,58
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
LLR-C12PA-NMK-300
| Operating range | 0...1500 mm |
| Switching frequency max. | 800 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | Emitter |
| Output | Not connected |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | PVC, 2 m, 3 wire |
| Housing size [mm] | 13 x 21 (C12) |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | ABS |
| Temperature range | -20...+50°C |
| Light source | Pinpoint LED, red 640 nm |
| Operating principle | Through-beam |
| Sensing range max. | 0...2000 mm |
Photoelectrics Sensor Miniature-Through-beam-13-21-C12-01500-mm-ABS-No-Pinpoint-LED-red-640-nm LLR-C12PA-NMK-300