UST-M18PC-WMS-301
| Operating range | 80...1200 mm |
| Switching frequency max. | 5 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Product Range | Short body |
| Polarity | NPN |
| Output | NO (default)/NC |
| Connection | M12 4-pin |
| Housing size [mm] | M18 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | PBTP |
| Temperature range | -20...+70°C |
| Interface | Standard output |
| Operating principle | Diffuse |
Ultrasonic Sensor Short-body-Diffuse-M18-PBTP-801200-mm UST-M18PC-WMS-301
Short body Diffuse M18 PBTP 80...1200 mm
SKU: UST-M18PC-WMS-301
Regular price
From $297.00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
UST-M18PC-WMS-301
| Operating range | 80...1200 mm |
| Switching frequency max. | 5 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Product Range | Short body |
| Polarity | NPN |
| Output | NO (default)/NC |
| Connection | M12 4-pin |
| Housing size [mm] | M18 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | PBTP |
| Temperature range | -20...+70°C |
| Interface | Standard output |
| Operating principle | Diffuse |
Ultrasonic Sensor Short-body-Diffuse-M18-PBTP-801200-mm UST-M18PC-WMS-301