LRR-C23PA-NMK-101
| Operating range | 30...6000 mm |
| Switching frequency max. | 1500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | NPN |
| Output | Light-on + Dark-on |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | PVC, 2 m, 4 wire |
| Housing size [mm] | 20 x 30 (C23) |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | ABS |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, red 630 nm |
| Interface | Standard output |
| Operating principle | Reflex |
| Sensing range max. | 20...8000 mm |
Photoelectrics Sensor Standard-Reflex-20-30-C23-306000-mm-ABS-No-LED-red-630-nm LRR-C23PA-NMK-101
Standard Reflex 20 x 30 (C23) 30...6000 mm ABS No LED, red 630 nm
SKU: LRR-C23PA-NMK-101
Regular price
From €77,74
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
LRR-C23PA-NMK-101
| Operating range | 30...6000 mm |
| Switching frequency max. | 1500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | NPN |
| Output | Light-on + Dark-on |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | PVC, 2 m, 4 wire |
| Housing size [mm] | 20 x 30 (C23) |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | ABS |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, red 630 nm |
| Interface | Standard output |
| Operating principle | Reflex |
| Sensing range max. | 20...8000 mm |
Photoelectrics Sensor Standard-Reflex-20-30-C23-306000-mm-ABS-No-LED-red-630-nm LRR-C23PA-NMK-101