LLR-M12MA-NMK-400
| Operating range | 0...8000 mm |
| Switching frequency max. | 1000 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | Emitter |
| Output | IO-Link |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | PVC, 2 m, 4 wire + 0 |
| Housing size [mm] | M12 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Chrome-plated brass |
| Sensitivity Range Adjustm | 2000...10000 mm |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, red 630 nm |
| Operating principle | Through-beam emitter |
| Sensing range max. | 0...10000 mm |
Photoelectrics Sensor Standard-Through-beam-emitter-M12-08000-mm-Chrome-plated-brass-No-LED-red-630-nm LLR-M12MA-NMK-400
Standard Through beam emitter M12 0...8000 mm Chrome plated brass No LED, red 630 nm
SKU: LLR-M12MA-NMK-400
Regular price
$67.00
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
LLR-M12MA-NMK-400
| Operating range | 0...8000 mm |
| Switching frequency max. | 1000 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | Emitter |
| Output | IO-Link |
| Sensitivity adjustment | No |
| Connection | PVC, 2 m, 4 wire + 0 |
| Housing size [mm] | M12 |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | Chrome-plated brass |
| Sensitivity Range Adjustm | 2000...10000 mm |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, red 630 nm |
| Operating principle | Through-beam emitter |
| Sensing range max. | 0...10000 mm |
Photoelectrics Sensor Standard-Through-beam-emitter-M12-08000-mm-Chrome-plated-brass-No-LED-red-630-nm LLR-M12MA-NMK-400