TRR-C23PA-TMK-101
| Operating range | 20...4200 mm |
| Switching frequency max. | 1500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | NPN |
| Output | Light-on + Dark-on |
| Sensitivity adjustment | Teach button |
| Connection | PVC, 2 m, 4 wire |
| Housing size [mm] | 20 x 30 (C23) |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | ABS |
| Sensitivity Range Adjustment | 30...5000 mm |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, red 630 nm |
| Interface | Standard output |
| Operating principle | Transparent reflex |
| Sensing range max. | 10...5000 mm |
Photoelectrics Sensor Transparent-object-Transparent-reflex-20-30-C23-204200-mm-ABS-Teach-button-LED-red-630-nm TRR-C23PA-TMK-101
Transparent object Transparent reflex 20 x 30 (C23) 20...4200 mm ABS Teach button LED, red 630 nm
SKU: TRR-C23PA-TMK-101
Regular price
€100,30
Secure Checkout
Need help? Click here to contact an expert
TRR-C23PA-TMK-101
| Operating range | 20...4200 mm |
| Switching frequency max. | 1500 Hz |
| Supply voltage | 10...30 |
| Polarity | NPN |
| Output | Light-on + Dark-on |
| Sensitivity adjustment | Teach button |
| Connection | PVC, 2 m, 4 wire |
| Housing size [mm] | 20 x 30 (C23) |
| Enclosure rating | IP 67 |
| Housing material | ABS |
| Sensitivity Range Adjustment | 30...5000 mm |
| Temperature range | -25...+65°C |
| Light source | LED, red 630 nm |
| Interface | Standard output |
| Operating principle | Transparent reflex |
| Sensing range max. | 10...5000 mm |
Photoelectrics Sensor Transparent-object-Transparent-reflex-20-30-C23-204200-mm-ABS-Teach-button-LED-red-630-nm TRR-C23PA-TMK-101